Ułatwienia dostępu

ZCO z profilaktyką na Pol`and`Rock Festival

polandrock

ZCO z profilaktyką na Pol`and`Rock Festival

Ze stoiskiem profilaktycznym, na którym można było nauczyć się samobadania piersi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi uczestniczyliśmy w tym roku w Strefie Pomorza Zachodniego, zorganizowanej na Pol`and`Rock w Czaplinku-Broczynie.

Czas, jaki spędziliśmy na festiwalu był niezwykle intensywny i pracowity – do pomiarów  i nauki samobadania ustawiały się długie kolejki festiwalowiczów. Ciekawość odwiedzających nas osób i zaangażowanie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania i przyniosły nam prawdziwą satysfakcję oraz nadzieję, że panie będą praktykować samobadanie regularnie i konsekwentnie.

– Otrzymaliśmy prośbę o sprzęt dla Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Lekarze napisali że jest niezbędny, żeby wygrać z sepsą. I ten sprzęt, o wartości 3 milionów 400 tysięcy złotych zostanie kupiony – zapowiedział Jerzy Owsiak podczas wspólnej konferencji prasowej z Marszałkiem Olgierdem Geblewiczem dotyczącej Pol’and’Rock Festival jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia.

To bardzo dobra informacja dla pacjentów Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi będziemy mogli na miejscu, w naszym szpitalnym laboratorium prowadzić szybką diagnostykę mikrobiologiczną zakażeń – a to właśnie czas jest kluczowy przy podejmowaniu decyzji o sposobie leczenia. Tym bardziej cieszymy się, że i my mogliśmy zrobić coś dla zdrowia festiwalowiczów.

Warsztaty profilaktyczne odbyły się dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zadania „Profilaktyka, promocja zdrowia i edukacja zdrowotna w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii”.