Ułatwienia dostępu

Dla Pacjentów

Konsylium Onkologiczne

Konsylium onkologiczne to zespół lekarzy specjalistów (tzw. Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny), m.in. chirurgów onkologicznych, onkologów klinicznych,  radioterapeutów, który opracowuje indywidualny plan leczenia dla pacjenta. Uwaga – nie wszyscy pacjenci wymagają skierowania na konsylium onkologiczne.

W ZCO Konsylia odbywają się w budynku nr 4,  od poniedziałku do piątku od godziny 9:00. Wyznaczany jest najszybszy możliwy termin uwzględniając rozpoznanie choroby, np. konsylia ds. leczenia raka piersi odbywają się wyłącznie w poniedziałki i środy, konsylia ds. nowotworów przewodu pokarmowego wyłącznie we wtorki i czwartki.

Konsylia odbywają się zawsze z udziałem pacjenta. Można przyjść z osobą towarzyszącą.

Podczas konsylium analizowane są wszystkie wyniki badań, opracowywany jest plan leczenia, wyznaczany jest koordynator, którego zadaniem będzie logistyczne skoordynowanie procesu leczenia, czyli ustalanie terminów kolejnych etapów leczenia. To naturalne, że podczas takiego spotkania możesz czuć się zestresowany i zaniepokojony. Warto zapisać sobie pytania, jakie można zdać lekarzom, by o niczym nie zapomnieć.

O co można zapytać lekarza podczas wizyty lub konsylium onkologicznego?

Pacjenci trafiający na konsylium onkologiczne znajdują się także pod opieką koordynatora leczenia, którego zadaniem jest koordynacja i udzielanie informacji pacjentowi na temat diagnostyki i leczenia onkologicznego. Koordynator jest dla pacjenta wsparciem i przewodnikiem po systemie, uzupełnia wiedzę pacjenta na temat prowadzonej terapii, koordynuje umawianie wizyt, jest też łącznikiem między lekarzem a pacjentem i często pierwszym kontaktem w razie pojawiających się pytań i wątpliwości.

IMG 8681 Edytuj
Pracą zespołu koordynatorów w ZCO kieruje

Joanna Wręczycka

jwreczycka@onkologia.szczecin.pl tel.: 516 655 440
IMG 1960 edited
kontakt

tel. do rejestracji na konsylium:

509 422 205​
foto ZCO

Zdjęcia Konsylium Onkologiczne