Ułatwienia dostępu

Dział Anestezjologii

Dział Anestezjologii wyposażony jest w najwyższej jakości sprzęt, systematycznie wymieniany, a wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski świadczy kompleksowe usługi medyczne na terenie całego Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

  Zespół anestezjologiczny wykonuje znieczulenia do zabiegów chirurgicznych, zabiegów z zakresu teleradioterapii, brachyterapii i badań diagnostycznych, w tym endoskopowych. Pacjenci zakwalifikowani przez zespół onkologiczny, są konsultowani przed zabiegiem przez anestezjologa i oceniani pod względem schorzeń współistniejących, aby zapewnić bezpieczeństwo, wybór optymalnej metody znieczulenia i postępowania oraz leczenie bólu pooperacyjnego.  Nasz szpital od kilku lat posiada certyfikat ,,Szpital bez bólu”. Najnowocześniejsze osiągnięcia techniki wprowadzane są na stanowiskach do znieczulenia, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta pozwalając na monitorowanie funkcji układu krążenia, układu oddechowego, głębokości znieczulenia, zapewnia również pacjentowi komfort cieplny i zabezpiecza przed powstawaniem odleżyn podczas długotrwałych zabiegów. W obrębie bloku operacyjnego funkcjonuje sala nadzoru poznieczuleniowego z trzema stanowiskami, gdzie zapewnione jest  bezpieczeństwo pacjenta w bezpośrednim okresie pooperacyjnym zgodnie ze światowymi  standardami.

 

 

W szpitalu posiadamy również stanowiska intensywnej terapii dla naszych pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Wdrażamy inwazyjne i nieinwazyjne procedury intensywnej terapii, stosując techniki leczenia polegające na wspomaganiu czynności niewydolnych narządów lub układów m.in. całodobowe monitorowanie ważnych czynności życiowych, w tym rzut serca, stymulację przezskórną serca, wentylację mechaniczną, leczenie nerkozastępcze, żywienie pozajelitowe i dojelitowe, kaniulację dużych naczyń żylnych i tętnic z wykorzystaniem ultrasonografii. Powyższe możliwości znacząco zwiększają szansę przeżycia i wyleczenia naszym pacjentom onkologicznym.

Sekretariat

ul. Strzałowska 22
71-730 Szczecin

BUDYNEK NR 3

Koordynator Działu Anestezjologii

Lek. med. Tomasz Kowalski

Pielęgniarka oddziałowa Działu Anestezjologii

Dorota Zięba

Uwaga - na terenie szpitala obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów (także elektronicznych) i  spożywania alkoholu. Zakaz obowiązuje zarówno w budynkach szpitalnych, jak i przyszpitalnym parku.

Nasz Zespół

Dział Anestezjologii

IMG 4005 Edytuj
koordynator Działu Anestezjologii

Lek. Tomasz Kowalski

IMG 8740 Edytuj
Pielęgniarka oddziałowa Działu Anestezjologii

Dorota Zięba

foto ZCO

Zdjęcia - Dział Anestezjologii