Ułatwienia dostępu

Zakład Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej

Badania wykonywane w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej I Medycyny Nuklearnej pozwalają na zobrazowanie zmian, które zachodzą w organizmie, za pomocą oddziaływania fizycznego. Do badań obrazowych wykonywanych w ZCO należą: badania rentgenowskie, ultrasonografia, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Dysponujemy wysokopolowymi (1,5T i 3T) aparatami do badań rezonansu magnetycznego: Magnetom Essenza ( 2010), Magnetom Skyra (2016. Aparaty do badań rezonansu magnetycznego posiadają szereg cewek dedykowanych do badań poszczególnych narządów ciała. Zakład dysponuje także  64-warstwowym wielorzędowym tomografem komputerowym Somatom Definition AS (2010), który wyposażony jest w system kontroli i doboru dawki, dzięki czemu jest aparatem niezwykle bezpiecznym pod względem ochrony radiologicznej pacjenta.

Sprzęt w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej ma najnowsze procesory, które pozwalają na szybkie i dokładne wykonywanie nawet najtrudniejszych badań, przy jednoczesnym maksymalnym skróceniu czasu badania. Możliwość uzyskania bardzo cienkich warstw umożliwia precyzyjną obróbkę obrazu, stacje diagnostyczne są wyposażone w nowe, udoskonalone oprogramowanie, które pozwala na jeszcze dokładniejszą ocenę obrazu, a co za tym idzie, właściwą diagnozę. Aparat 3T dysponuje największym z możliwych okolem i ponad 200 kg udźwigiem, co umożliwia wykonywanie badań MR osobom, które do tej pory nie miały takiej możliwości, także u pacjentów z lekką klaustrofobią.

Wykonujemy szereg badań specjalistycznych, między innymi:

W ofercie badań wykonywanych w Zakładzie znajdują się dodatkowo: pomiar ilościowy tłuszczu w wątrobie oraz pomiar prędkości przepływu płynu mózgowo rdzeniowego.

W zakładzie Diagnostyki Obrazowej wykonywana jest także mammografia w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel. W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej I Medycyny Nuklearnej zatrudnionych jest 9 lekarzy specjalistów w dziedzinie radiologii, 4 pielęgniarki, 5 techników elektroradiologii oraz 2 fizyków. Wszystkie niejasne przypadki konsultowane są przez doświadczonego profesora radiologii, wieloletniego konsultanta wojewódzkiego i krajowego ds. radiologii.

Na badanie w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej zabierz ze sobą skierowanie, dowód osobisty, a także dokumentację z uprzednio wykonywanych badań tej samej okolicy anatomicznej.

Pacjenci zgłaszający się na badanie ze skierowaniem od lekarza specjalisty nie posiadającego umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia mogą wykonać badanie w naszym Zakładzie za odpłatnością, zgodnie z cennikiem

Zakład Diagnostyki Obrazowej

Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi

BUDYNEK NR 8

Pracownia Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego

BUDYNEK NR 6

Rejestracja i odbiór wyników w godzinach 7:00 -17.00

Wszelkie pytania odnośnie badań: rezonans@onkologia.szczecin.pl

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (mammografia)

Budynek nr 8

poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 13.00-16.30 

Rejestracja:
tel: 91 42 51 593 oraz 91 42 51 495
 
Nasz Zespół

Zakład Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej

IMG 8598 Edytuj
Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej

lek. med. Mariusz Holicki

foto ZCO

Zdjęcia z Zakładu DOiMN