Ułatwienia dostępu

ZCO przyjazne pacjentom

alivia

ZCO przyjazne pacjentom

Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii otrzymało wyróżnienie w konkursie portalu Onkomapa.pl zorganizowanym przez Fundację Alivia. W plebiscycie pacjentów nasz szpital został najwyżej oceniony w województwie zachodniopomorskim, otrzymując ocenę 4,5 na 5. Aż 97 % pacjentów poleca ZCO jako szpital przyjazny pacjentom onkologicznym.

W konkursie udział wzięło 120 ośrodków onkologicznych z całej Polski. Pacjenci mogli wystawiać swoje oceny na stronie internetowej, oceniając placówki wg ściśle określonych kryteriów. Na stronie portalu Onkomapa.pl można zapoznać się z ocenami pacjentów, oto niektóre z nich:

„Zachorowałam 10 lat temu, dzięki personelowi z Golęcina przeszłam leczenie spokojnie, żyję, polecam każdemu ten szpital, solidni, rzeczowi, konkretni zawodowcy, a przede wszystkim dobrzy ludzie.”

„Personel w budynku radioterapii najlepszy pod słońcem. Nigdy nie miałam tak wspaniałej opieki, Panie techniczki otoczyły mnie codzienną opieką, troską i zrozumieniem. Polecam pod względem pełnego profesjonalizmu!”

„Czułam się tam zaopiekowana. Rzeczowe wyjaśnienia choroby i leczenia oraz kontakt z lekarzami, ułatwiło mi to przejście przez ciężkie chwile.”

„Od początku diagnozy miałam pełną informację jak przebiegać będzie całe leczenie, nie odczułam, abym była potraktowana przedmiotowo. Cudowny personel na oddziale chemioterapii dziennej oraz chirurgii.”

 

dyplom ZCO

 

Dyplom dla szpitala podczas Gali Finałowej konkursu Alivia Onkomapa w Warszawie odebrał Adrian Sikorski, dyrektor ZCO.

– Punktem wyjścia do wszystkiego, co realizujemy i planujemy w przyszłości jest przyjęcie perspektywy pacjentów i ich rodzin – mówi Adrian Sikorski, dyrektor ZCO – W Zachodniopomorskim Centrum Onkologii tworzymy zespół ludzi z pasją, którzy doskonale rozumieją, czym dla pacjentów i ich bliskich jest konieczność pojawienia się w ośrodku onkologicznym. Pomimo bardzo dużego obciążenia personelu udaje nam się utrzymać wysoką jakość procesów medycznych. Wsparcie społeczne, docenienie przez pacjentów naszych wysiłków jest dla nas ogromnie ważne. W tej pracy pojawiają się różne przeszkody, np. dysponujemy zbyt małą w stosunku do potrzeb powierzchnią budynków. To powoduje konkretne uciążliwości dla naszych pacjentów. W warunkach jakie mamy, robimy maksimum tego, co możemy, by dostarczać wysokiej jakości świadczenia medyczne. Pacjenci dostrzegli sedno naszych starań i to niezwykle cieszy. Ta nagroda daje nam siłę do dalszej pracy, a jest jej dużo: musimy nadal się rozwijać, poprawiać komfort pobytu pacjentów i ich rodzin, zwiększać dostęp do nowoczesnych technologii medycznych, wzmacniać opiekę okołomedyczną, dostarczać szerszą opiekę psychologiczną i wsparcie socjalne. Dla regionu ZCO jest bardzo ważnym ośrodkiem onkologicznym, a wspieranie naszego rozwoju jest jednocześnie bezcenną wartością dla mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Dziękujemy naszym Pacjentom za każde ciepłe słowo i docenienie pracy, jaką wkładamy każdego dnia w to, byście jak najszybciej wrócili do zdrowia. Państwa ocena jest dla całego zespołu Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii niezwykle nobilitująca – to nie tylko satysfakcja, ale i motywacja do dalszej pracy.

Link:  https://alivia.org.pl/aktualnosci/pacjenci-wybrali-najbardziej-przyjazne-szpitale-onkologiczne/