Ułatwienia dostępu

Zakończenie radioterapii

21

Zakończenie radioterapii

“Dziś czułem się jak w bajce” powiedział Hubert po ostatnim napromienianiu w ZCO. Czy mogliśmy usłyszeć piękniejsze słowa od naszego małego pacjenta? Chyba nie. Hubert ma 11 lat, jest fanem Spidermana, Pogoni Szczecin i pierogów z naszej restauracji “Bogatka”, a na wszystkie sesje napromienia przychodził w towarzystwie Misia-Zdzisia – prezentu od przyszpitalnej Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem.
Tradycją zapoczątkowaną przez Danutę Waszczeniuk, pielęgniarkę koordynującą w oddziale radioterapii jest uroczyście organizowane zakończenie radioterapii u naszych najmłodszych pacjentów. Tak stało się i tym razem – Hubertowi w ostatnim napromienianiu w ZCO towarzyszyli Spiderman i Kapitan Ameryka z Fundacji Liga Superbohaterów. Był też ręcznie wykonany dyplom, medal i prezenty (dziękujemy naszym darczyńcom!), które małemu pacjentowi wręczyły lekarz prowadząca Małgorzata Politowska i pielęgniarki z oddziału radioterapii ZCO. Hubertowi życzymy dużo siły i powrotu do zdrowia!
Dziękujemy Fundacji Liga Superbohaterów i wszystkim darczyńcom, którzy pomagają nam poprawić samopoczucie naszych najmłodszych pacjentów i wywołać uśmiech na twarzy nawet w trudnych chwilach.