Ułatwienia dostępu

Warsztaty dla policjantek

policja

Warsztaty dla policjantek

Wspólnie z policjantkami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Regionalną Fundacją Walki z Rakiem i zorganizowaliśmy kolejne warsztaty profilaktyczne dla policjantek i pracownic Policji pod hasłem „Rak to nie wyrok”.

Warsztaty patronatem objął Komendant Miejski Policji w Szczecinie, insp. Piotr Makuch, a osobistymi historiami ze szczęśliwego zakończenia leczenia onkologicznego podzieliły się ze słuchaczkami panie policjantki, byłe pacjentki naszego szpitala.

O tym, jak ważne są badania profilaktyczne, co możemy same zrobić, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i jak przebiega proces leczenia onkologicznego opowiedziała dr Magdalena Janeczek, chirurg onkolog Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Zwróciła szczególną uwagę na przyczyny, objawy i najczęściej występujące rodzaje nowotworów u kobiet. Podczas spotkania panie nauczyły się samobadania piersi na specjalnie przygotowanych fantomach. Dodatkowo uczestniczki spotkania  miały możliwość  zmierzenia ciśnienia krwi i oznaczenia poziomu cukru.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, ciekawość i gotowośc do zdobywania wiedzy, inspirujące rozmowy i pomysły na dalsze, wspólne działania w zakresie profilaktyki nowotworowej.