Ułatwienia dostępu

Świąteczna zbiórka książek dla pacjentów zakończona

ksiazki

Świąteczna zbiórka książek dla pacjentów zakończona

9167 – tyle książek dla pacjentów Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie podarowali podczas świątecznej zbiórki mieszkańcy Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego.

– Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie – Dziękujemy każdemu, kto włączył się do zbiórki: indywidualnie, razem z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami. Książki zbierane były w miejscach pracy, w szkołach, przedszkolach, urzędach i firmach prywatnych. Trafiły do naszych pacjentów nie tylko od mieszkańców Szczecina, ale też Mieszkowic, Brojec, Kamienia Pomorskiego, Wierzchowa, Gryfina, Łobza. Za każdy tytuł jesteśmy ogromnie wdzięczni i wszystkim dziękujemy.

Wiele książek darczyńcy opatrzyli specjalną dedykacją, życzeniami siły i wytrwałości w walce z chorobą, niektórzy w krótkich wpisach dzielili się swoim doświadczeniem choroby onkologicznej i słowami otuchy. Życzenia naszym pacjentom składali nie tylko czytelnicy, były też wpisy od pisarzy: Ingi Iwasiów, Mariusza Szczygła i rysownika Wojtka Ciesielski oraz książki od Marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego. Pojawiły się również świąteczne kartki z życzeniami oraz ręcznie wykonane zakładki przez dzieci w przedszkolach i szkołach. Książki zasiliły już regały w oddziałach: radioterapii, chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej oraz w poczekalniach Centrum Diagnostyki i Terapii Chorób Piersi. Ogromna liczba podarowanych pacjentom książek sprawiła, że nie wszystkie udało się zmieścić na regałach – część z nich czeka w magazynie na swoją kolej. Ofiarność i życzliwość darczyńców sprawiła, że będziemy mogli jeszcze długo po świętach uzupełniać nowymi tytułami oddziałowe biblioteczki, a interesującej lektury dla nikogo nie zabraknie.

W akcję zbiórki książek pod patronatem portalu SzczecinCzyta.pl włączyły się dwie szczecińskie księgarnie: Pocztowa 19 – Kamienica w Lesie oraz Mandala. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i otwartość – dzięki tej współpracy mogliśmy przekazać naszym pacjentom nie tylko ciekawe książki, ale też wiele ciepłych słów życzliwości od wszystkich, którzy wspierają chorych w tej trudnej w drodze do zdrowia.