Ułatwienia dostępu

Sezon infekcji wirusowych

male www

Sezon infekcji wirusowych

Jesień to czas, kiedy wzrasta liczba zachorowań na infekcje wirusowe i przeziębienia. Prosimy pacjentów i osoby odwiedzające o szczególną uwagę i obserwację swojego stanu zdrowia przed wizytą u lekarza w szpitalu lub zaplanowanymi odwiedzinami u hospitalizowanych osób bliskich. Jeśli występują u Ciebie objawy sugerujące zakażenie – zmień termin wizyty lub przełóż odwiedziny na inny czas.

Przed przyjazdem do szpitala zmierz sobie temperaturę. Jeśli Twój wynik pomiaru będzie równy lub wyższy niż 38 stopni, kaszlesz lub odczuwasz duszności, rozbicie, bóle mięśniowe,  w ostatnich 14 dniach miałeś kontakt z osobą zakażoną – nie przychodź do szpitala, zadzwoń do lekarza rodzinnego. Pamiętaj, że chorobie nowotworowej towarzyszy obniżona odporność, Ty również możesz zachorować na przeziębienie, grypę czy COVID-19. Chroń siebie i pacjentów.

Pamiętaj – stosuj się do zasad obowiązujących na terenie szpitala:

– zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,

– często myj i dezynfekuj ręce – płyny znajdziesz w łazience i na szpitalnych korytarzach,

– w przypadku infekcji i zbiegającej się z nią daty koniecznej wizyty lekarskiej w ZCO, niemożliwej do przełożenia na inny termin  – zakrywaj usta i nos maseczką.