Ułatwienia dostępu

Radioterapia z asystą

K44

Radioterapia z asystą

W organizację dzisiejszego końca radioterapii Kuby, 10-latka z Koszalina, zaangażowała się całkiem spora grupa ludzi o wielkich sercach. Po wszystkim mamy pewność, że skutkiem ubocznym ostatniej sesji Kuby będzie ból kącików ust, radośnie rozciągniętych w uśmiechu przez cały czas pobytu w Oddziale Radioterapii Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.
Kubę przywitaliśmy małą strzelaniną z udziałem Fundacji Liga Superbohaterów, która pojawiła się u nas w wyjątkowym składzie: Spiderman, Flash, Sonic i Rozjemca. Wymiana ognia objęła też personel medyczny, ale szczęśliwie obyło się bez ofiar. W drodze do gabinetu napromieniań – kolejna niespodzianka, czyli kontrola drogowa i pomiar prędkości. Kuba okazał się wzorowym kierowcą, obeznanym z zasadami ruchu drogowego. Czy musimy dodawać, że po zakończeniu napromieniania, kiedy Kuba dostał od funkcjonariuszy elegancki mundur, chłopiec zadeklarował, że zostanie policjantem?
Dyplom i medal wręczył Kubie dumny z odważnego, małego pacjenta lekarz prowadzący, dr Zbigniew Drukała. Co ważne – znieczulenie w ogóle nie było dziś potrzebne. Kubuś – bądź zdrowy i nie wracaj do nas!
Dziękujemy niezawodnej Lidze Superbohaterów i naszym nowym dobroczyńcom – funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej i Komenda Miejska Policji w Szczecinie. Wasza obecność i zaangażowanie pozwalają dzieciom lepiej znieść trudy terapii onkologicznej i zachować kolorowe wspomnienia z leczenia szpitalnego. Dzięki takiej atmosferze zabawy i radości  niektórzy mali pacjenci potrafią poddać się sesji napromieniania bez strachu i  konieczności napromieniania.