Ułatwienia dostępu

Profilaktyka w Urzędzie Marszałkowskim

UM

Profilaktyka w Urzędzie Marszałkowskim

Są pracodawcy, którzy dbają o zdrowie swoich podwładnych, pomagają w zdobyciu wiedzy, jak o siebie zadbać – i właśnie do takich miejsc trafiamy z naszymi warsztatami profilaktyki raka piersi. Dziś odwiedziliśmy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i przeszkoliliśmy ponad setkę Pań. Część teoretyczną dotyczącą profilaktyki raka piersi i sposobów jego leczenia poprowadził lek. Marcin Warakomski z Oddziału Chirurgii Klinicznej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, a część warsztatową – wolontariuszki Regionalna Fundacja Walki z Rakiem. Panie na miejscu skorzystały też z pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia krwi, które prowadziliśmy po zakończeniu warsztatów.

Dziękujemy za możliwość dotarcia z wiedzą o profilaktyce pierwotnej do tak dużej grupy kobiet Pani Dorocie Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia UMWZ, a uczestniczkom – za wszystkie rozmowy, dociekliwe pytania i zainteresowanie tematem, a co za tym idzie – własnym zdrowiem. W planach kolejne spotkania, bo nauką samobadania zamierzamy objąć każdą Panią w urzędzie.

Zainteresowanych warsztatami pracodawców zapraszamy do kontaktu: https://regionalna-fundacja.pl/

Wcześnie wykryty rak piersi to większa szansa na wyleczenie. Wiedza o tym, jak stale monitorować swoje zdrowie pomaga w porę wykryć zagrożenie.