Ułatwienia dostępu

Ośrodek Rehabilitacji Onkologicznej z nową salą

11

Ośrodek Rehabilitacji Onkologicznej z nową salą

W Ośrodku Rehabilitacji Onkologicznej działającym przy ZCO otworzyliśmy drugą salę do fizjoterapii dla naszych pacjentów.

To właśnie tu, w Ośrodku Rehabilitacji Onkologicznej pacjenci w trakcie leczenia z powodu choroby nowotworowej lub po przebytym incydencie onkologicznym otrzymują kompleksową pomoc rehabilitacyjną. Pomagamy pacjentom na różnym etapie leczenia onkologicznego, w powrocie do formy i aktywności fizycznej. Dbamy o to, by podczas leczenia z powodu choroby nowotworowej doszło do jak najmniejszego spadku wydolności i kondycji fizycznej. W naszym Ośrodku pomoc uzyskają pacjenci leczeni z powodu nowotworów w obrębie głowy i szyi, w obrębie jamy brzusznej i narządu ruchu.

Specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentek z nowotworem gruczołu piersiowego. Przygotowujemy pacjentki do radioterapii oraz operacji odtwórczych piersi, prowadzimy też kompleksową rehabilitację po leczeniu chirurgicznym z powodu raka piersi. Dbamy też o kompleksową terapię obrzękową. W Ośrodku zapobiegamy i leczymy powikłania związane z leczeniem onkologicznym, które łączy się między innymi z bólem, unieruchomieniem, stresem i obniżeniem aktywności fizycznej, co może być przyczyną powikłań i zaburzeń czynnościowych.

Na zdjęciach –  doświadczeni  fizjoterapeuci, którzy specjalizują się w rehabilitacji w onkologii, kompleksowej terapii obrzęków i manualnej terapii czyli nasz połączony zespół Ośrodka Rehabilitacji Onkologicznej  i Działu Fizjoterapii oraz sale z nowoczesnym sprzętem, z którego korzystają nasi pacjenci.