Ułatwienia dostępu

O świadomej komunikacji i stresie

7 768x512 1

O świadomej komunikacji i stresie

Rozpoczęliśmy dziś kolejną edycję projektu finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, który zakłada wsparcie psychoedukacyjne pracowników Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.

Cykl szkoleń ma charakter warsztatowy i wykładowy, prowadzony jest przez wyspecjalizowaną kadrę z zakresu psychologii i komunikacji. Za nami zajęcia dla pierwszej grupy, dotyczące świadomej komunikacji w pracy indywidualnej z pacjentem i w zespole. Cyklowi warsztatów będą towarzyszyć wykłady dotyczące wpływu stresu na zdrowie i rozwijania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.
Wypalenie zawodowe i stres to poważne ryzyka zawodowe wpisane w pracę personelu udzielającego pomocy osobom chorym. Od umiejętności skutecznej komunikacji i radzenia sobie z negatywnymi sytuacjami związanymi z wykonywaną pracą zależy nie tylko zadowolenie pacjenta, kondycja psychofizyczna pracownika, ale również efektywność podejmowanych działań. W ramach tegorocznej edycji projektu przeszkolonych zostanie 100 osób.