Ułatwienia dostępu

Kabrioletem na radioterapię

seweryn2

Kabrioletem na radioterapię

Przedstawiamy Seweryna – jedno z jego marzeń to skok spadochronem, ale dopiero jak skończy 18 lat, bo teraz ma tylko dziewięć i mama nie pozwala na ekstremalne sporty. Innym marzeniem małego pacjenta było zakończenie leczenia w naszym szpitalu – i to z wielką radością i satysfakcją udało nam się spełnić.

Na ostatnią radioterapię w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii Seweryn podjechał z fasonem i mimo braku stosownych uprawnień, z niezwykłą precyzją – kabrioletem, podarowanym naszemu szpitalowi przez jednego z pacjentów (dziękujemy za ten dar – robi wśród młodych kierowców prawdziwą furorę!). Oczywiście nie zabrakło obstawy – tym razem w roli asystentów leczenia wystąpili Batman i Joker z nieocenionej Fundacji Ligi Superbohaterów. Ogrom wrażeń: przejażdżka kabrioletem po szpitalnych korytarzach, wspólne strzelanie do balonów, maska Gargamela wykonana do napromieniania na specjalne zamówienie Seweryna przez Pana Marka Boehlke z Zakładu Fizyki Medycznej – to wszystko spowodowało, że ostatni zabieg w Oddziale Klinicznym Radioterapii Seweryna przebiegł bezproblemowo i bezstresowo.

Był dyplom, medal, wzruszające pożegnanie z dr Beatą Ciborowską-Zielińską, zespołem techniczek radioterapii, fizyków medycznych i pielęgniarek oddziału Klinicznego Radioterapii, które czuwały nad małym pacjentem oraz ogrom radości na zakończenie.

Trzymamy kciuki za spełnienie marzenia Seweryna, oby zawsze był tak szczęśliwy, jak dziś!