Ułatwienia dostępu

Emerytura po 56 latach pracy

Maria Szymkowicz Kowalska 1

Emerytura po 56 latach pracy

Pod koniec stycznia pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę dr Marię Szymkowicz- Kowalską, która pracowała w Dziale Anestezjologii przy Oddziale Chirurgii Onkologicznej.  Dr Maria Szymkowicz-Kowalska od podstaw budowała anestezjologię w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Kiedy rozpoczynała pracę w 1968 roku w naszym szpitalu, do dyspozycji miała jeden składany aparat do znieczulania.
– Byłam pierwszym zatrudnionym anestezjologiem w szpitalu, przede mną do pacjentów wymagających znieczulenia przed zabiegami przychodzili specjaliści z innych szpitali – mówi dr Maria Szymkowicz-Kowalska – Początki pracy były trudne, brakowało praktycznie wszystkiego, także personelu – przyznaje.
Po 56 latach pracy dr Maria Szymkowicz-Kowalska odchodzi na emeryturę. Rozstaliśmy się nie tylko z wybitną specjalistką w dziedzinie medycyny paliatywnej i anestezjologii, ale też osobą, która tworzyła historię naszego szpitala i była świadkiem wielu przekształceń, rozwoju i transformacji w strukturze placówki. Dziękujemy Pani doktor za lata wspaniałej współpracy, dziękujemy również w imieniu tysięcy pacjentów, którzy przez ponad pół wieku przeszli przez Pani ręce. Życzymy wspaniałego czasu, który będzie można w całości poświęcić na przyjemności – a wiemy, że do ulubionych zajęć Pani doktor w wolnych chwilach zalicza się czytanie i gotowanie, zwłaszcza dla rodziny i przyjaciół, z którymi można celebrować cenne chwile przy wspólnym stole. Wszystkiego dobrego!