Ułatwienia dostępu

Dzień urody z okazji zakończenia radioterapii

girl

Dzień urody z okazji zakończenia radioterapii

W Oddziale Radioterapii świętowaliśmy dziś wyjątkowo! Z okazji zakończenia radioterapii 13-letniej Mai urządziliśmy Dzień Urody.

Mai towarzyszyły jeszcze dwie nasze młodziutkie pacjentki – Oliwka i Klara. Dziewczętami bardzo profesjonalnie zajęły się panie Joanna Wiszniewska z Onkosalonu Aura i makijażystka Klaudia Gerlicka Make-Up & Brows Zaczęło się od malowania paznokci, maseczek i masaży dłoni, porad kosmetycznych dotyczących pielęgnacji młodej skóry – a potem już było szaleństwo na całego. Makijaże, brokaty, sesja zdjęciowa w perukach, kapeluszach i fascynatorach. Z czasem znikało onieśmielenie, a pojawiały się szerokie uśmiechy i dziewczyny mogły poczuć się jak gwiazdy. Maja dziś zakończyła radioterapię, i choć jej leczenie będzie jeszcze trwało, powoli zaczyna planować przyszłość – myśli o liceum plastycznym. Z Oliwią i Klarą będziemy się jeszcze spotykać na kolejnych sesjach napromieniań, jednak mamy nadzieję, że dzisiejsza zabawa zostawi w ich sercach miłe wspomnienia i pozwoli im podejść do kolejnych zabiegów z optymizmem i nadzieją na szybki powrót do zdrowia. Nad tym pracuje niestrudzony zespół oddziału radioterapii Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Dziękujemy Pani Joannie i Pani Klaudii – dzięki Wam udało nam się rozjaśnić twarze dziewczyn. Podziękowania kierujemy także w stronę naszych dorosłych pacjentek, które podczas terapii zajęciowej pod okiem Karolina Elijasz Piernicka stworzyły piękne papierowe kwiaty – to dzięki Wam udało się dziś znakomicie wyczarować wiosenny nastrój.