Poradnik prehabilitacyjny dla pacjentów ZCO

Prehabilitacja to kompleksowe, wielokierunkowe przygotowanie pacjenta do leczenia onkologicznego. Jej celem jest doprowadzenie pacjenta do jak najlepszego stanu zdrowia przed planowaną, najczęściej długotrwałą i złożoną terapią onkologiczną. Dzięki kompleksowej prehabilitacji możemy zwiększyć szanse pacjenta na szybszy powrót do zdrowia, zminimalizować ryzyko powikłań i poprawić tolerancję leczenia. Cały proces przygotowania do leczenia przebiega pod okiem specjalisty onkologa. W skład zespołu prehabilitacyjnego wchodzą też: dietetyk kliniczny, psycholog i fizjoterapeuta.

Zespół specjalistów Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii przygotował dla pacjentów krótki poradnik, który jest zbiorem praktycznych wskazówek, wspomagających w przygotowaniu do terapii onkologicznej. Kliknij w zdjęcie na stronie: https://onkologia.szczecin.pl/prehabilitacja-2/ by zapoznać się z poradnikiem lub pobrać poradnik w formacie PDF z możliwością wydruku.

Przypominamy, że z porad specjalistów w Poradni Prehabilitacyjnej można skorzystać PRZED rozpoczęciem leczenia onkologicznego. O możliwość wizyty w Poradni zapytaj swojego lekarza prowadzącego lub koordynatora leczenia.

W im lepszej kondycji będziesz przed rozpoczęciem terapii onkologicznej – tym łatwiej i szybciej wrócisz do zdrowia po zakończeniu leczenia.

Bookmark the permalink.