Ułatwienia dostępu

Polska Orkiestra Lekarzy dla ZCO

Polska Orkiestra Lekarzy zagra dla ZCO

Polska Orkiestra Lekarzy dla ZCO

Od 13 lat Polska Orkiestra Lekarzy 1-2 razy w roku występuje z koncertem charytatywnym. W październiku, miesiącu świadomości raka piersi, Orkiestra postanowiła zagrać w Szczecinie, dla pacjentów onkologicznych leczonych w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

Już 22 października Polska Orkiestra Lekarzy wystąpi w Filharmonii w Szczecinie ze specjalnym koncertem charytatywnym z myślą o pacjentach onkologicznych Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Repertuar:

J.S. Bach- II Suita orkiestrowa h-moll BMV 1067 (flety: Katarzyna Musiałowicz, Karolina Puklińska- Cieśla)
D. Cimarosa- Koncert G-dur na dwa flety i orkiestrę (flety: Ewa Szemryk, Maciej Mikulski)
W.A. Mozart- Requiem d-moll KV 626 (soliści: Hanna Zajączkiewicz- sopran, Anna Wilczyńska- mezzosopran, Zdzisław Madej- tenor, Dariusz Machej- bas)
Dyrygent – Paweł Kapuła
przygotowanie chórów – prof. Ryszard Handke

Polska Orkiestra Lekarzy powstała w 2010 r. w Poznaniu. Skupia ponad 50 lekarzy oraz przedstawicieli zawodów medycznych z całej Polski, którzy spotykają się 1-2 razy w roku, by wspólnie wykonać symfoniczny koncert charytatywny (dotychczas koncerty odbyły się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Koszalinie, Pile, Lęborku, Katowicach, Białogardzie, Lidzbarku Warmińskim, Lubinie i Wrocławiu). W skład zespołu wchodzą lekarze różnych specjalności: internista, laryngolog, chirurg dziecięcy, chirurg naczyniowy, lekarz rodzinny, hematolog, anestezjolog, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, chirurg stomatolog, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści. Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Polski, a oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno: miłość do muzyki poważnej. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, niektórzy z nich są również absolwentami akademii muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą w analogicznych projektach w Europie i w świecie – są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, występują także w salach koncertowych Europy i świata.

Całkowity dochód z koncertu trafi do Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem na rzecz Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii i zostanie przeznaczony na zakup sondy do aparatu USG, służącej do obrazowania zmian płytko położonych struktur, o bardzo wysokiej rozdzielczości, stosowanej m.in. w diagnostyce onkologicznej skóry, tarczycy i piersi.

Bilety na koncert dostępne są na stronie: https://www.biletomat.pl/bilety/koncert-charytatywny-szczecin-18552/

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy, Naczelna Izba Lekarska, Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Regionalna Fundacja Walki z Rakiem, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Partnerzy koncertu: biletomat.pl, Stowarzyszenie Amazonek AGATA w Szczecinie oraz Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.