Ułatwienia dostępu

Marsz Różowej Wstążki 2023 za nami

marsz 2023

Marsz Różowej Wstążki 2023 za nami

Po raz kolejny przez Szczecin przeszedł różowy korowód, aby przypomnieć o tym, jak ważna jest konieczność wykonywania badań profilaktycznych oraz wesprzeć kobiety z doświadczeniem raka piersi.

Październik, na całym świecie uznany za miesiąc świadomości raka piersi, co roku obfituje w akcje przypominające o profilaktyce. Sobotni marsz był jednym z takich wydarzeń. Meta marszu znajdowała się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, gdzie w holu czekaliśmy na uczestniczki ze stoiskami edukacyjno-profilaktycznymi. Można było nauczyć się samobadania piersi, porozmawiać z personelem medycznym naszego szpitala o profilaktyce raka piersi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Było także stoisko Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz konkursy z nagrodami: wiedzy nt. profilaktyki raka piersi i na najlepszą różową kreację. Pod pobliskim budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji (podziękowania dla policji) na panie czekał mammobus, gdzie można było wykonać badanie mammograficzne w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.

 

016 DSC05902 1200PB

Tegoroczny marsz współorganizowany był przez: Fundacje Możesz, Filharmonię w Szczecinie, Regionalną Fundację Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Amazonek AGATA oraz Zachodniopomorskie Centrum Onkologii. Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Olgierd Geblewicz. Marsz był dofinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Fot.: Magiczny Szczecin