Ułatwienia dostępu

Liga Superbohaterów w ZCO

Liga Superbohaterow w ZCO

Liga Superbohaterów w ZCO

Co zrobić, by na buziach najmłodszych pacjentów pojawił się uśmiech? W Oddziale Klinicznym Radioterapii ZCO wiedzą! Na ostatnią terapię z dwumiesięcznego cyklu napromieniań do 4,5 -letniego Oskara personel oddziału zaprosił jego ulubionego superbohatera – Spidermana.

Spiderman towarzyszył Oskarowi w drodze z Pracowni Brachyterapii do gabinetu, którą z doskonałą znajomością topografii szpitala  wskazywał mały pacjent, był z nim tuż przed rozpoczęciem napromieniania i zaraz po zakończeniu. Oskar w trakcie napromieniania również założył maskę Spidermana, przygotowaną specjalnie dla niego w Zakładzie Fizyki, która pomaga utrzymać niezmienioną pozycję ciała podczas terapii.

I wtedy nawet Spiderman musiał przyznać, że trafił na prawdziwego, wyjątkowo dzielnego, młodego superbohatera. W uznaniu niezwykłej odwagi Oskar został uhonorowany stosownym dyplomem. Panowie wspólnie rozpakowali masę prezentów, które przygotował dla chłopca personel oddziału, a na pożegnanie zagrali w kamień-papier-nożyce.

To była pierwsza wizyta szczecińskiej Ligii Superbohaterów w naszym szpitalu, ale na pewno nie ostatnia. Uśmiech Oskara potwierdzał, że Spiderman wśród cudownych mocy ma także zdolność poprawiania najmłodszym pacjentom samopoczucia i zmniejszania stresu, jaki towarzyszy radioterapii.

Oskar, życzymy Ci, byś wyzdrowiał jak najszybciej, wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki i liczymy na to, że następnym razem wpadniesz do nas porozrabiać i pokazać, jak dużo urosłeś.

Tymczasem za wielkie serca dziękujemy Spidermanowi i całemu zespołowi Oddziału Radioterapii, w tym technikom radioterapii, oraz szczególnie lekarz prowadzącej dr Agnieszce Majewskiej, koordynatorowi działu anestezjologii dr. Tomaszowi Kowalskiemu, Markowi Boehlke z Zakładu Fizyki oraz pielęgniarce koordynującej Danucie Waszczeniuk. Dzięki Wam ten piątkowy poranek był pełen pięknych, pozytywnych emocji.