Z profilaktyką w Dobrej

Systematycznie powiększamy grono młodych ludzi, którzy wiedzą, na czym polega profilaktyka raka piersi i potrafią przeprowadzić samobadanie. Tym razem z warsztatami odwiedziliśmy dziewczęta z klas 7 i 8 w szkole podstawowej w Dobrej. Udało nam się zainteresować słuchaczki tematem, czego dowodem były dociekliwe pytania po zakończeniu warsztatów. Dziękujemy za wszystkie rozmowy!

To, z czym chcieliśmy zostawić dziewczyny po zajęciach to nie tylko umiejętność samobadania piersi, ale też świadomość, że warto znać swoje ciała i uważnie je obserwować, wsłuchiwać się w sygnały, które wysyła, nie lekceważyć żadnych objawów i konsultować je ze specjalistami, kiedy tylko się pojawią. Za pośrednictwem młodych dziewczyn mamy też szansę przypomnieć ich Mamom i Babciom, że w naszym ośrodku codziennie czekamy na nie z bezpłatną mammografią w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program obejmuje Panie wieku 50-69 lat (rocznikowo), które nie wykonały badania mammograficznego ciągu ostatnich 2 lat. Więcej informacji o programie: https://onkologia.szczecin.pl/…/programy-profilaktyczne/

Spotkanie, przeprowadzone wspólnie z Regionalną Fundacją Walki z Rakiem, było możliwe dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projektu „Profilaktyka, edukacja i promocja zdrowia w ZCO”

Bookmark the permalink.