Szczecin Jazz dla Kobiet

Za nami wyjątkowa edycja koncertu zatytułowanego Szczecin Jazz dla Kobiet, który odbył się 8 marca. To niecodzienne wydarzenie połączyło w sobie muzykę jazzową, profilaktykę nowotworową oraz wsparcie finansowe Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem, która działa przy Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie.

Organizatorami koncertu była Szczecińska Agencja Artystyczna oraz Szczecin Jazz, a gwiazdami wieczoru: Miguel Ramírez La Local Jazz Band, Sylwester Ostrowski Music i niepowtarzalna Dorrey Lin Lyles. Koncert poprowadzili Anna Giniewska oraz prof. Jerzy Sieńko, dzięki któremu z muzycznej sceny udało się przekazać publiczności sporo wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej oraz badań przesiewowych wykonywanych w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Czek ze wsparciem dla Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem z rąk Anny Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej odebrał Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.

Z serca dziękujemy organizatorom za inicjatywę, wsparcie finansowe działań naszej Fundacji i niezapomniane wrażenia muzyczne. Dzięki takim wydarzeniom mamy szansę szeroko mówić o tym, jak ważny jest dla naszego zdrowia styl życia, jak możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór i co zrobić, by nie przegapić żadnych niepokojących objawów. Bo przecież im wcześniej wykryty rak, tym większa szansa na jego wyleczenie.

fot.: Sebastian Wołosz

Bookmark the permalink.