Ułatwienia dostępu

Najlepszy dojazd spod Dworca Szczecin Główny do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii zapewnia autobus linii 75, tramwaj linii 6 i autobusem 58 lub 59.

 • Tymczasowy przystanek autobusu linii 75 zlokalizowany jest w ciągu ul. Kolumba – na jezdni wzdłuż Odry. Do przystanku należy dojść przez teren budowy – jest wydzielona specjalna trasa piesza. Dojście do przystanku możliwe jest schodami przy pomniku kolejarza -zwrotniczego. Z tego przystanku autobus linii 75 rozpoczyna kurs w kierunku Krzekowa i Osiedla Zawadzkiego.

  Autobusem linii 75 należy dojechać do przystanku „Wyszyńskiego” gdzie następnie trzeba przesiąść się do tramwaju linii 6. Autobus zatrzymuje się na torowisku. Aby dojść do przystanku tramwajowego należy przejść tylko przez torowisko.

  Dalszą podróż należy kontynuować tramwajem linii 6 jadącym w kierunku przystanku „Gocław” do przystanku „Zajezdnia Golęcin”. To najdogodniejsze miejsce przesiadki do autobusu linii 58 lub 59. Autobus odjeżdża z tego samego przystanku co tramwaj.

  Autobusy linii 58 i 59 kursują naprzemiennie.

  Autobus linii 58 dojeżdża pod samą bramę szpitala przy ul. Strzałowskiej – należy wysiąść na przystanku „Golęcino Szpital”.

  Przystanek autobusu linii 59 znajduje się w rejonie skrzyżowania ul. Pokoju i Strzałowskiej (należy wysiąść na przystanku o nazwie „Grochowa”). Zlokalizowany jest ok. 300 m. od wejścia do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.