Wielkie inwestycje na Golęcinie. Rosną mury centrum za 44,5 miliona

Artykuł z Głosu Szczecińskiego z dnia  

 5 maja 2010

ANNA MISZCZYK 

 Przy Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi uwijają się robotnicy. Szpital przygotowuje się do przetargów na jego wyposażenie. 

 Wykonano już 82 procent robót ziemnych i 62 procent konstrukcyjnych. 

 

 (Fot. Andrzej Szkocki) 

Trwa budowa Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi, które będzie działać przy Zachodniopomorskim Centrum Onkologii na Golęcinie. Ma ono powstać do końca 2012 roku. 

 – I o żadnym opóźnieniu nie ma mowy. Absolutnie! Ja to muszę mieć na czas – mówi Krystyna Pieczyńska, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. – Co dzień patrzę, co już zrobiono. Cieszę się, gdy powstaje każda kolejna ścianka. Pilnuję robotników jak swoje dzieci. Kierownik budowy chyba ma mnie już dosyć – śmieje się dyrektor. 

 O potrzebie budowy Centrum mówiło się od lat. Długo jednak trzeba było czekać, aż pojawią się możliwości finansowania takiej inwestycji. Centrum poprawi istniejącą bazę szpitala i stworzy lepsze warunki do jego funkcjonowania. Obecnie w szpitalu brakuje łóżek dla pacjentów. Placówka wynajmuje dla nich blisko 70 łóżek w pobliskim domu rekolekcyjnym. 

 Po powstaniu Centrum chorzy będą leżeć w szpitalu. Cała szpitalna diagnostyka zostanie przeniesiona w jedno miejsce, zwolnione pomieszczenia zostaną więc wykorzystane na bazę łóżkową. Centrum będzie kosztować 44,5 mln zł. Z Regionalnego Programu Operacyjnego pochodzić ma prawie 24,5 mln zł, a reszta pieniędzy – z budżetu województwa oraz środków własnych szpitala. 

 Wykonano już 82 procent robót ziemnych i 62 procent konstrukcyjnych. Zrobiono prawie wszystkie izolacje. 

 – Płatności regulowane są na bieżąco – mówi dyrektor ZCO. – Równolegle z budową Centrum przygotowujemy się do przetargów na wyposażenie pracowni. 

 „Zarządzam przez wiedzę”  Rozmowa z Dyrektor Zachodnipomorskiego Centrum Onkologii. Miesięcznik Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia z marca 2010 – pobierz artykuł 1, artykuł 2, artykuł 3, artykuł 4, okładka

Bookmark the permalink.