Trzy szpitale z naszego województwa w najlepszej dziesiątce Rzeczpospolitej

Artykuł z Głosu Szczecińskiego z dnia 19 października 2010r. 

W „Rankingu szpitali 2010” opublikowanym we wtorek w Rzeczpospolitej w pierwszej setce szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych znalazło się aż dziewięć placówek z naszego województwa. Trzy z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce. 

 Ranking przygotowała Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia na podstawie oceny m.in. finansów szpitali, sposobu zarządzania, kwalifikacji kadry, warunków w jakich przebywają pacjenci. Ankiety wypełniło 258 placówek z kraju.
Największy sukces odniósł Regionalny Szpital w Kołobrzegu, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji. Powody do dumy mają też Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach (8 lokata) oraz Zachodniopomorskie Centrum Onkologii (10 miejsce).
– Renoma szpitala przekłada się na wymierne korzyści. W zeszłym roku pracę rozpoczęło tu ośmiu lekarzy specjalistów. – Uznali, że warto u nas pracować – podkreśla Janusz Olszewski, dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Na leczenie przyjeżdżają Niemcy i Skandynawowie, a w przyszłym roku będzie tu organizowana międzynarodowa konferencja ortopedyczna.

Bookmark the permalink.