Światowy Dzień Bez Tytoniu

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu, wybranym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe. W związku z obchodami tego dnia odbędą się działania:

28.05.2013r. w godz. 10.00 – 15.00 – Wojewódzki finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Sali Bogusława X Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Ideą festiwalu jest wzbudzenia u młodych osób pozytywnych przekonań na temat osobistego wpływu na zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynikotynowej. W finale uczestniczy 20 szkół podstawowych i 14 szkół gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Inspekcja Sanitarna w Szczecinie, a współorganizatorem Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie.

03.06.2013r. godz. 10.00 – Warsztaty dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych w Szczecinie pt. Zanim spróbujesz w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin w Urzędzie Miasta. Celem warsztatów jest pogłębienie świadomości dzieci i młodzieży o zagrożeniach zdrowotnych wynikających ze stosowania substancji uzależniających. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszą antyreklamę palenia tytoniu. Organizatorami akcji są Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecinie.

Bookmark the permalink.