Noclegi dla pacjentów

Pacjenci leczeni ambulatoryjnie w Oddziale Klinicznym Radioterapii w ZCO w Szczecinie mogą skorzystać z bezpłatnych noclegów w Domu Św. Józefa, mieszczącego się naprzeciwko naszego szpitala (ul. Strzałowska 26 A). Wystarczy, że pacjenci, co do których stanu nie ma przeciwskazań medycznych (m.in. są w pełni samodzielni), zgłoszą taką chęć w Izbie Przyjęć oddziału radioterapii.

Z noclegów w Domu Św. Józefa mogą korzystać pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, a codziennie muszą dojeżdżać na leczenie radioterapią. Hotel przygotował dla naszych pacjentów pokoje 3-osobowe z łazienkami.

Na miejscu pacjenci mogą wykupić całodzienne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje) lub korzystać z pomieszczenia kuchennego, gdzie można spożywać posiłki zakupione w dowolnym miejscu. Hotel oferuje m.in. telewizję na życzenie gości, bezpłatne wi-fi i monitorowany parking.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI

  • Czy mogę wyjechać do domu podczas 6-tygodniowego leczenia?

Pacjenci mogą wyjeżdżać do domu na weekend już w piątki w godzinach przedpołudniowych – zabiegi dla osób wyjeżdzających odbywają się w godzinach porannych. Na czas wyjazdu, przez weekend, pacjenci mogą zostawić swój bagaż w specjalnie przygotowanej do tego celu przechowalni.

  • Od której rozpoczyna się doba hotelowa?

Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 a kończy o godz. 11.00. W szczególnych przypadkach można, po uprzednim ustaleniu, pozostać w pokoju dłużej lub zameldować się wcześniej.

  • Czy wykupienie posiłków w hotelu jest obowiązkowe?

Nie ma takiego obowiązku. Goście hotelowi mogą korzystać z opcji całodniowej (najbardziej korzystna finansowo opcja), wykupić wybrane posiłki lub też wybrać inną formę np. posiłki własne (szczególnie śniadania i kolacje)  w pomieszczeniu kuchennym zakupionych w innych miejscach

  • Czy mogę zaparzyć kawę lub herbatę?

Tak, w pomieszczeniach kuchennych znajduje się czajnik. Można również skorzystać z odpłatnych kawy z ekspresu czy herbaty, dostępnych na miejscu.

  • Jak zostanę powiadomiony, że czas na mój zabieg?

Zawiadomimy recepcję hotelu, że czekamy na konkretnego pacjenta. Pracownicy recepcji przekażą tę informację pacjentowi telefonicznie.

  • Czy mogę po zabiegach opuszczać hotel i udać się do centrum miasta np. na zakupy, pozwiedzać na spotkanie z rodziną lub znajomymi?

Tak. Można opuszczać hotel po odbyciu zabiegu oraz poinformowania obsługi w recepcji o planowanym wyjściu.

  • Czy mogę liczyć na pomoc, jeśli poczuję się źle?

Tak. Na miejscu jest całodobowa recepcja. W razie potrzeby pracownik pomoże skontaktować się telefonicznie z lekarzem prowadzącym. W przypadku zagrożenia życia – wezwie służby medyczne.

Strona internetowa hotelu: http://www.domjozefa.pl/