Nowe łóżko dla pacjentów od Fundacji PGE

Fundacja PGE wsparła zakup nowoczesnego łóżka wraz z pełnym wyposażeniem na salę intensywnej terapii na Oddziale Chirurgii Onkologicznej.

Rocznie z leczenia na oddziale korzysta około 5 tys. pacjentów. Zmagają się oni z chorobą onkologiczną, w której leczenie chirurgiczne jest niejednokrotnie jednym z etapów. Powrót Pacjenta do stanu zdrowia umożliwiającego przeprowadzenie dalszej terapii, jest tu kluczowy.  Nowoczesny sprzęt odgrywa niebagatelne znaczenie i jest niezbędny do leczenia. Chodzi również o taki sprzęt, dzięki któremu można otoczyć najlepszą opieką Pacjenta w okresie pooperacyjnym, szczególnie wymagającym intensywnej terapii.
Łóżko wyposażone jest przede wszystkim w automatyczną, zintegrowaną wagę, która umożliwia szybkie bilansowanie płynów, w funkcję CPR, tj. szybkie wypoziomowanie leża, co umożliwia podjęcie szybkiej akcji reanimacyjnej, w materac przeciwodleżynowy – Pacjenci onkologiczni są narażeni na odleżyny w czasie „unieruchomienia”, w funkcje umożliwiające mobilizację / pionizację Pacjenta przez wstępne nachylenie aż do pozycji krzesła – niezbędne w okresie rehabilitacji pacjenta.
Zastosowanie takich rozwiązań usprawnia monitorowanie Pacjenta, pozwala na podejmowanie przez lekarza szybkich i właściwych decyzji, wzmacnia bezpieczeństwo w organizacji pracy, a tym samym –  Pacjentom przebywającym na sali intensywnej terapii –  zapewnia najlepszą, wysokospecjalistyczną opiekę.
Zakup łóżka możliwy był dzięki wsparciu Fundacji PGE.
Bookmark the permalink.