Monitor do pomiarów hemodynamicznych dla pacjentów od Fundacji PGE

Fundacja PGE wsparła zakup nowoczesnego monitora do pomiarów hemodynamicznych na salę intensywnej terapii na Oddziale Chirurgii Onkologicznej.

Rocznie z leczenia na oddziale intensywnej terapii korzysta około 60 pacjentów. Zmagają się oni z chorobą onkologiczną, w której leczenie chirurgiczne jest niejednokrotnie jednym
z etapów. Powrót Pacjenta do stanu zdrowia umożliwiającego przeprowadzenie dalszej terapii, jest tu kluczowy.  Nowoczesny sprzęt odgrywa niebagatelne znaczenie i jest niezbędny do leczenia. Chodzi również o taki sprzęt, dzięki któremu można otoczyć najlepszą opieką Pacjenta w okresie pooperacyjnym, szczególnie wymagającym intensywnej terapii.

Urządzenie przyspiesza ocenę stanu pacjenta oraz pomaga w podejmowaniu decyzji klinicznych związanych z leczeniem chorych  w stanie zagrożenia życia, zwłaszcza kiedy należy użyć leków krążeniowych, a kiedy bardziej wskazane jest nawodnienie pacjenta. Obecnie coraz częściej kwalifikowani zostają do operacji pacjenci powyżej 75 roku życia, u których równowaga wodno – elektrolitowa odgrywa bardzo ważną rolę.

Zastosowanie takich rozwiązań usprawnia monitorowanie Pacjenta, pozwala na podejmowanie przez lekarza szybkich i właściwych decyzji, wzmacnia bezpieczeństwo
w organizacji pracy, a tym samym –  Pacjentom przebywającym na sali intensywnej terapii –  zapewnia najlepszą, wysokospecjalistyczną opiekę.

Zakup monitora możliwy był dzięki wsparciu Fundacji PGE.

Bookmark the permalink.