Łóżka dla pacjentów od Fundacji PGE.

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii z siedzibą w Szczecinie informuje, że Fundacja PGE wsparła zakup nowoczesnych łóżek z pełnym wyposażeniem (8 kompletów) na Oddział Kliniczny Radioterapii.

Rocznie na Oddziale Klinicznym Radioterapii leczonych jest około 565 pacjentów. Z jednego łóżka korzysta średnio 28 osób, a średni pobyt pacjenta na Oddziale to 14 dni. Około 65% hospitalizowanych pacjentów to osoby starsze. Stan pacjentów na tym Oddziale jest bardzo ciężki – często są to pacjenci leczeni paliatywnie w celu złagodzenia dolegliwości wywołanych chorobą nowotworową.

Zakupionych zostało 8 łóżek wyposażonych w materace przeciwodleżynowe, wieszaki na kroplówki, wysięgniki z uchwytem ręki, szafki przyłóżkowe. Łóżka są w pełni elektryczne,
z regulacją wysokości, segmentu pleców i ud – system teleskopowego odsuwania się segmentu pleców oraz uda nie tylko do tyłu, ale również do góry (ruch po kręgu) podczas podnoszenia segmentów, w celu eliminacji sił tarcia będącymi zagrożeniem powstawania odleżyn.

Nowoczesne wyposażenie na oddziałach szpitala odgrywa niebagatelne znaczenie, dzięki czemu można otoczyć Pacjenta najlepszą opieką. Zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i jak najwyższy komfort.

Zastosowanie takich rozwiązań usprawnia opiekę nad Pacjentem, pozwala na lepszą profilaktykę przeciwodleżynową, wzmacnia bezpieczeństwo w organizacji pracy, a tym samym –  Pacjentom przebywającym na Oddziale –  zapewnia najlepszą, wysokospecjalistyczną opiekę.

Zakup łóżek możliwy był dzięki wsparciu Fundacji PGE.

Bookmark the permalink.