Książki z dedykacją dla pacjentów ZCO

Masz na półce przeczytane, ciekawe książki w dobrym stanie, którymi możesz podzielić się z innymi? Wpisz osobistą dedykację i podaruj ją pacjentom szpitala onkologicznego pod choinkę.

Wspólnie z portalem szczecinczyta.pl ogłaszamy świąteczną zbiórkę książek dla naszych pacjentów. Dodatkowym darem może być osobista dedykacja darczyńcy, dla tych, którzy Boże Narodzenie będą musieli spędzić w szpitalnych salach.

– W każdym oddziale Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii i na korytarzach w poczekalniach przy poradniach mamy miejsce na księgozbiór. Regularnie uzupełniamy półki, bo książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych pacjentów, co wiąże się z nieustannym poszukiwaniem nowych tytułów – mówi Adrian Sikorski, dyrektor ZCO – W czasie świąteczno-noworocznym szczególnie zależy nam na tym, by pacjenci, którzy nie mogą przerwać terapii i wrócić do swoich domów, również poczuli magię świąt i życzliwość płynącą od nieznanych im osób. Liczymy na otwarte serca szczecinian, gotowość do dzielenia się literaturą i dobrym słowem.

Do świątecznej zbiórki książek dla pacjentów onkologicznych dołączyły dwie szczecińskie księgarnie: księgarnia Mandala i księgarnio-kawiarnia Pocztowa 19 – Kamienica w Lesie. To tam można przynosić książki dla pacjentów:

– Księgarnia Mandala, ul. Zawadzkiego 145/2 (rynek przy Netto), czynna w tygodniu od 10 do 17, a w soboty 10-14.

– Księgarnio-kawiarnia Kamienica w Lesie, ul. Pocztowa 19, czynna w piątki i soboty od 9.00 do 18.00, a w okresie przedświątecznym, od 9 do 23 grudnia, od wtorku do soboty.

Prosimy o przekazywanie książek jedynie w dobrym stanie, dla dorosłych czytelników. Szczególnie mile widziane będą powieści, które sprawią, że pacjenci przeniosą się do innego świata i choć na chwilę pomogą zapomnieć o chorobie. Zbiórka książek w księgarniach potrwa do 19 grudnia 2022 r. 

Patronat nad akcją objął portal szczecinczyta.pl. Za zaangażowanie i prowadzenie zbiórek serdecznie dziękujemy szczecińskim księgarniom: Mandali i Kamienicy w Lesie.

Bookmark the permalink.