Informacja w związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o wycieku danych pacjentów z systemu Eskulap

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o wycieku danych, Dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie informuje, że dane naszych pacjentów są bezpieczne. Opisany w mediach problem dotyczy jedynie klientów korzystających z usług firmy Konsultant IT w zakresie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Szpitala Eskulap. Obsługą naszego systemu zajmuje się firma Medhub sp. z o.o., której oświadczenie przytaczamy:

Szanowni Państwo
W nawiązaniu do pojawiających się w mediach informacji o wycieku danych z systemu helpdesk obsługującego zgłoszenia serwisowe dotyczące Systemu Informatycznego Eskulap informujemy, że problem nie dotyczy serwisu https://helpdesk.medhub.pl/ prowadzonego przez firmę MedHub Sp. z o.o.
W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że problem opisany w mediach nie dotyczy klientów obsługiwanych bezpośrednio przez naszą spółkę.
Informujemy również, że spółka nasza podjęła działania zmierzające do wyjaśnienia nieścisłości i sprostowania nierzetelnych informacji zamieszczonych w mediach.

Z poważaniem
Zarząd MedHub Sp. z o.o.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że problem opisany w mediach nie dotyczy danych administrowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Bookmark the permalink.