Dzień Drzwi Otwartych ZCO – 2.02.2013

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii zaprasza  w sobotę 2 lutego 2013r. w godz. 9.00 – 13.00 na Dzień Drzwi Otwartych organizowany we współpracy z Polską Unią Onkologii w ramach obchodów 13. Światowego Dnia Walki z Rakiem.

W programie: :
Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi ZCO – budynek nr 8

Wejście 8C – Przyszpitalna Przychodnia Onkologiczna – Rejestracja
Konsultacje, porady lekarza dermatologa – ocena zmian barwnikowych na skórze

Wejście 8B – Zakład Diagnostyki Obrazowej
– Badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi
– Zwiedzanie Zakładu Diagnostyki Obrazowej ZCO – godz. 12.00
– Wykład z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych – 12.30

Hol przy wejściu 8B
– Pomiar BMI (wskaźnika masy ciała) i ciśnienia tętniczego krwi
– Nauka samobadania piersi
– Stoiska promocyjno-edukacyjne:

1) Stoisko Prewencji Pierwotnej Nowotworów – promocja zdrowego stylu życia zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, dystrybucja egzemplarzy Kodeksu dedykowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, możliwość zasięgnięcia informacji o bezpłatnych programach profilaktycznych realizowanych przez ZCO, pomiar ciśnienia krwi, obliczanie BMI (wskaźnika masy ciała).
2) Stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi –
promocja programu i badań mammograficznych, informacja o placówkach, gdzie można wykonać badania w ramach programu, nauka samobadania piersi, dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.
3) Stoisko informacyjne „Szkoły dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin”, Ośrodka Rehabilitacji Psychospołecznej i Medycznej ZCO oraz Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem.

Podczas akcji w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej wyświetlane będą spoty promujące profilaktykę nowotworową.
Ponadto, w ramach współpracy z Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, w akcji uczestniczyć będą uczniowie szkoły jako realizatorzy Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży Mam haka na raka. Młodzież promować będzie zalecenia Europejskiego Kodeku Walki z Rakiem, m.in. jedną z zasad Kodeku Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Uczniowie rozdawać będą przygotowane przez siebie ulotki promujące profilaktykę czerniaka.

Badania odbywać się będą bez wcześniejszej rejestracji. Informacje pod nr tel. 91 4 251 423 do piątku do godz. 15.35 w sobotę w godz. 9.00-13.00 pod nr telefonu 91 4 251 595.

Bookmark the permalink.