Zakład Diagnostyki Obrazowej

Pracownia MR i KT dysponuje wysokopolowym (1,5 T) aparatem do badań rezonansu magnetycznego Magnetom Essenza firmy Siemens oraz 64-warstwowym, wielorzędowym tomografem komputerowym Somatom Definition AS firmy Siemens.

Tomograf komputerowy wyposażony jest  w najnowsze systemy kontroli i doboru dawki, dzięki czemu jest aparatem niezwykle bezpiecznym pod względem ochrony radiologicznej pacjenta (systemy Care Dose 4D i IRTS ).

Aparat do badań rezonansu magnetycznego posiada szereg cewek dedykowanych do badań poszczególnych narządów, m.in. piersi,  stawów kolanowych i barkowych.

Najnowsze i najszybsze procesory pozwalają na szybkie i dokładne wykonywanie nawet najtrudniejszych badań, przy jednoczesnym maksymalnym skróceniu czasu badania. Możliwość uzyskania bardzo cienkich warstw umożliwia precyzyjną obróbkę obrazu, najnowocześniejsze stacje diagnostyczne wyposażone w nowe, udoskonalone oprogramowanie pozwalają na jeszcze dokładniejszą ocenę obrazu, a co za tym idzie, właściwą diagnozę.

Wykonujemy szereg badań specjalistycznych, między innymi:

–  badania KT i MR mózgowia (w tym dyfuzja MR, perfuzja MR, spektroskopia MR, angiografia MR),     przysadki mózgowej

–   badania twarzoczaszki, szyi

–   badania MR piersi

–   badania jamy brzusznej, miednicy

–   badania stawów (skokowy, kolanowy, stawy biodrowe, krzyżowo-biodrowe, barkowy)

–   badania kręgosłupa.

Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel. W Pracowni zatrudnionych jest   18 osób, w tym 7 lekarzy specjalistów w dziedzinie radiologii (wszystkie niejasne przypadki konsultowane są przez doświadczonego profesora radiologii, wieloletniego konsultanta wojewódzkiego i krajowego ds. radiologii), 3 pielęgniarki, 4 techników elektroradiologii oraz fizyk.

Zakład czynny jest w godzinach 7:30 – 14:30

Rejestracja i odbiór wyników w godzinach 7:45 – 14:15 (Budynek 2A)

Termin badania można umawiać osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 091 42 51 446. Wszelkie pytania odnośnie badań MR i KT można również kierować na adres rezonans[at]onkologia.szczecin.pl .

Na badanie należy bezwzględnie zabrać skierowanie, dowód osobisty oraz dokument potwierdzający posiadanie ważnego ubezpieczenia, a także dokumentację z uprzednio wykonywanych badań tej samej okolicy anatomicznej. Informację na temat dokumentów ubezpieczenia można uzyskać na stronie internetowej : http://www.nfz-szczecin.pl/dowody_ubezpieczenia.htm .

Pacjenci zgłaszający się na badanie ze  skierowaniem od lekarza specjalisty nie posiadającego umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia mogą wykonać badanie w naszym Zakładzie za odpłatnością, zgodnie z cennikiem dostępnym w Zakładzie.